poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Czas

Czy da się wpływać na szybkość czasu? Wygląda na to, że tak. Jeśli wzór E=mc^2 jest prawdziwy i jeśli założenie, że w pobliżu obiektów o dużej masie czas płynie wolniej też jest prawdziwe to wynika, że skupiając energię można spowolnić odczucie szybkości przemijania czasu.

A teraz po ludzku ;)
Robiąc coś pierwszy raz musimy się bardziej na tym skupić, włożyć w to więcej energii więc i w odczuciu zajmuje to więcej czasu. Chociaż może w tym przypadku, kierując energię w czynność sprawiamy, że dzieje się ona wolniej niż byśmy chcieli? ale spójrzmy dalej.
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że im człowiek starszy tym szybciej mu mijają lata. Biorąc pod uwagę, że gdy jesteśmy młodzi to mamy naturalnie więcej energii, a właściwie większy jej przepływ dzięki np. marzeniom i braku wielu "granic", które nałożymy na siebie później, a gdy jesteśmy starsi to zostajemy złapani w pułapkę granic i ograniczeń "zwykłej logiki" to energie w nas jest mniejsza i czas leci szybciej.

Jeśli moja teoria jest prawdziwa to to wyjaśnia dlaczego mam teraz znacznie więcej czasu w moim odczuciu mimo iż robię znacznie więcej rzeczy niż poprzednio. Skupiam się na swoim rozwoju, skupiam się na sobie i zyskuję czas. 

Więcej energii = więcej czasu?
Skoro energia zwiększa masę, a masa zmniejsza przepływ czasu to tak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz